WYSIWYG Web Builder
Fabrika
Aden Grup olarak 2018 yılında başladığımız ticaret hayatına, 2019 yılında mangal kömürünü de ekleyerek devam ediyoruz.

Ankara, Kavaklı Mahallesindeki üretim tesisimizde insanların memnuniyetini ön planda tutarak, hep "Daha iyisini nasıl yapabiliriz?" düşüncesi ile uzun araştırmalarımız sonucunda mangal kömürü üretimine başlamış bulunmaktayız.

500 metrekare kapalı alan ve 400 metrekare açık alanımızın olduğu kömür tesisimizde her gün daha iyisini yapmak ve sizlere kaliteli hizmet verebilmek başlıca amacımızdır.

Bunu yaparken de doğaya ve insanlara olan saygımızı korumak esas görevimizdir.

Mangala Mangal Kömürleri Bir Aden Grup Pazarlama Ltd. Şti. Kuruluşudur.
                         @ 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
                              Doğayı Seviyoruz!


Dünyada her yıl yaklaşık 15 milyar ağacın çeşitli nedenlerle yok edildiğini söyleyen bilim insanları ormanlardaki azalmanın, iklim ve insan sağlığı üzerinde ciddi etkileri olduğunu söylemekte.

İlk Uygarlıklardan bu yana Dünya’daki ağaç sayısını şimdiye kadar yarıya indirdik ve bunun hem iklim hem de insan sağlığı üzerindeki etkilerini görmeye başladık.

Türkiye genelinde her yıl milyonlarca ağaç kesilip mangal kömürü üretiliyor. 1 kg mangal kömürü için 4-5 kg ağacın yakılıp, karbonlaştırılması gerekiyor. Odundan üretilen mangal kömürü yapımı için çevre katlediliyor. Yakılan yeşil ağaçların yanması sırasında çıkan zararlı gazlar havayı kirletiyor ve küresel karbon salınımını arttırıyor.

Odun kömürü kullanmak yerine bitki atıklarından üretilen tamamen doğal mangal kömürünü kullanarak hem ormanlık alanların katledilmesine hemde zararlı gazların dünyayı kirletmesine engel olabiliriz.